30 Mar 2022 News in English

Як ще допомогти Україні? Громадянська ініціатива з Массачусетсу MAforUA.com!

Звернення до передплатників дайджесту www.iLike.Boston проекту WelcometoMA.

Збір коштів на медичні матеріали, логістику з доставки та евакуації біженців.

Багато країн – насамперед сусіди України (Польща, Словаччина, Угорщина та ін.) – допомагають біженцям, які постраждали від розв’язаної Путіним братовбивчої війни. Люди запрошують українців у свої будинки, стають волонтерами, аби допомагати біженцям. В Україну з різних країн йде потужний потік гуманітарної допомоги – обладнання, продукти, медикаменти тощо.

Допомога Україні з Балкан та південної Європи

Сьогодні хвиля дійшла до балканських країн та південної Європи, зокрема Хорватії: жителі цієї маленької країни теж приймають біженців з України та надають їм гуманітарну допомогу. Крім офіційних організацій, які розміщують біженців у Хорватії та забезпечують їх усім необхідним, існує чимало громадянських ініціатив, які здійснюють прості люди.

Однією з таких ініціатив є «Від друга до друга» (from Friend to Friend). Її організував Forum Budučnosti (Форум майбутнього, The Future Forum), хорватська неурядова організація. «Форум майбутнього» проводить збір коштів для гуманітарної допомоги та закупівлі предметів першої необхідності та медикаментів для лікарень в Україні.

За словами Зринки Вучинович, президента «Форуму майбутнього», вже вдалося доставити допомогу в місто

 • Львів,
 • Київ,
 • Харків,
 • Івано-Франківськ,
 • Вінницю.
 • Вознесенськ, 
 • Одеса та інші міста стануть наступними напрямками куди буде відправлена ​​допомога

Ініціативу було підтримано мерією столиці Хорватії, Загреба: міська влада видала Дозвіл на проведення відповідної акції з 1 березня по 1 травня 2022 року з можливістю подальшого продовження.

Акція проводиться за співпраці з Посольством України в Республіці Хорватія. Ця громадянська ініціатива працює ефективно і прозоро – її організатори заслуговують на повагу та довіру.

До ініціативи приєднався російськомовний культурний центр HoRus, який знаходиться у другому за величиною місті Хорватії – Спліті. Активну роль в організації надання допомоги українським біженцям відіграє його керівник Тетяна Мадзукеллі. Центр бере участь в організації логістики та доставки гуманітарної допомоги на кордон України; на зворотному шляху транспорт, що використовується для цієї мети, буде задіяний для евакуації біженців від кордону України до Хорватії.

 Допоможемо Україні разом!

Ми звертаємося до передплатників нашого дайджесту та всіх людей доброї волі з проханням підтримати гуманітарні зусилля наших хорватських друзів, які приймають та розселяють біженців, а також організують доставку медикаментів, які постраждали від жорстокої війни в Україні.

При цьому ми сподіваємося, що розум візьме гору і війна закінчиться раніше.

Будь ласка, поділіться цим зверненням – адже “На початку було Слово”. Ви зробите багато, якщо розповісте про цю ініціативу близьким та друзям. Ви зробите ще більше, якщо підтримаєте ці зусилля грошовою пожертвою чи волонтерською допомогою людям України.

Збір засобів для передачі в Forum Budučnosti та на допомогу організації доставки біженців до Хорватії ведеться на нашому сайті: www.WelcometoMA.com/MAforUA або www.MAforUA.com.

Ви можете зробити пожертвування банківською або кредитною карткою VISA, MasterCard, AMEX, електронним переказом ETF або чеком поштою. Ваша пожертва може бути врахована при поданні податкової декларації.

Підписуйтесь на наш дайджест у Facebook – ми обов’язково опублікуємо звіт про зібрані кошти та повідомимо кожного донора.

Контактний телефон: (617) 369.7775 (з 10.00 до 17.00 щоденно по буднях).

Електронна пошта: mail@ceventa.com.

Author(s):

 • Irina Christie, Program Manager for Welcome to MA © project; Boston, Massachusetts
 • Tatiana Mazzucchelli, Cultural center HoRus; Split, Croatia
 • Zrinka Vucinovic, President of The Future Forum

Editor:

 • Ilia Baranikas, Editor-at-Chief

Аутентичный текст проекта WelcomeToMA © и “ILike.Boston”™. All Rights Reserved. Использование текстовых материалов без изменений онлайн в некоммерческих целях разрешается c упоминанием названия проекта «WelcometoMA»© (или ленты новостей “ILike.Boston”™) и активной ссылки на оригинал материала на сайте или на одной из соцсетей издания.