24 Apr 2022 Alma Mater 8 min. to read

Ukraine Global Scholars – кадри для майбутнього України

Прочитайте этот материал на русском.

Війна в Україні – трагедія, у реальність якої важко повірити, проте щоб її зупинити необхідні реальні, активні дії. Сьогодні люди доброї волі у всьому світі думають про те, як допомогти Україні відбити агресивний напад. Водночас із цим, і про те, яка допомога їй знадобиться для післявоєнної відбудови.

У нашому спеціальному проекті MA for UA, ми розповідаємо про громадські ініціативи, а також про роботу некомерційних організацій, що виникають і допомагають українцям, які постраждали від воєнного конфлікту.

Одна з них – Ukraine Global Scholars (UGS) – некомерційна організація, що заснована у Масачусетсі. Вона допомагає талановитим українським старшокласникам із сімей із невиликим прибутком, отримати стипендії для вступу до найкращих шкіл-інтернатів і університетів Масачусетса і США загалом.

У фонду є одна умова. По завершенню навчання студенти зобовʼязанні повернутися в Україну на 5 років. Новій Україні потрібні нові кадри, що відібрані за меритократичними критеріями, – посади лідерів повинні займати найбільш здібні й талановиті люди, незалежно від їх соціального походження і фінансового стану.

У цьому матеріалі – усе про фонд і про ту унікальну роботу, що проводять здебільшого волонтери фонду, але й частково також і професіонали.

Свої коментарі до матеріалу надав Сергій Конопльов з Гарвардської школи державного управління ім. Джона Кенеді.

Як UGS допомагає українським студентам?

UGS – благодійна організація, що заснована у Масачусетсі із динамічною командою, до якої входять кілька лідерів і близько 100 волонтерів. Саме люди, їх енергія і здібності, їх звʼязки і контакти складать головну силу UGS. Значна частина активістів в минулому самі були студентами, а сьогодні вони допомагають  учням з України в отриманні якісної освіти.

З 2015 року організація і цйільовий фонд допомагає здібним учням з небагатих сімей з України вступати до американських ВУЗів.

UGS може допомогти абітурієнтам у наступних кроках:

  • Перегляд досьє претендентів
  • Аналіз їх академічних успіхів
  • Допомога абітурієнтам у складанні і структуризації власної думки та намірів, і прийняття рішення стосовно їх подальших карʼєрних кроків.
  • Після вступу до ВУЗу – допомога у пошуку грошей для повної або часткової оплати навчання і місця проживання за рахунок стипендій із університетських фондів.

Часто американські університети не беруть до уваги матеріальне становище абітурієнта – прийом відбувається лише на основі його академічних показників (Need-blind Admission).. Але зарахування до ВУЗу і призначення стипендій – два абсолютно незалежних один від одного процеса. У різних коледжах працюють різні схеми і правила призначення стипендій і їх розміри можуть різнитися у діапазоні від мінімальної до стовідсоткової. У цьому також допомагає розібратися UGS – за статутом благодійної організації це входить у її цілі.

UGS у цифрах

Ефективність роботи UGS відображається у статистичних показниках цієї благодійної організації:

  • З організацією співпрацюють більш ніж 60 спеціалістів, що проводять індивідуальні консультації з абітурієнтами, допомагаючи їм із вступом до вишу на всіх етапах – від збору і подання документів до зарахування і переїзду.
  • За 7 років роботи UGS, з її допомогою 143 учня змогли вступити до навчальних закладів у США;
  • 40% абітурієнтів – учні із шкіл у невеликих українських містах та селах;
  • За весь час роботи UGS допомогла українським старшокласникам із сімей невеликого достатку, отримати від провідних приватних шкіл, університетів та коледжів фінансову  допомогу на загальну суму більш ніж $37 млн; для обдарованих студентів були отримані стипендії та виплати, що повністю покривають вартість  навчального процесу та проживання.

Після завершення навчання випускники отримують підтримку UGS у працевлаштуванні. Організація співпрацює із 40 українськими роботодавцями, що надають молодим спеціалістам можливість пройти восьмитижневе стажування і далі влаштуватись на роботу.

Консультанти UGS зможуть також допомогти перспективним випускникам у відкритті власного бізнесу, пошуку партнерів та інвесторів.

Хто, коли і як може звернутися за допомогою до UGS

Пул заяв – 750 кандидатів щорічно, з яких буде відібрано близько 50 найкращих для навчання у американських вузах, що складає приблизно 5-7% від загальної кількості заяв.

Вимоги до абітурієнтів для отримання стипендії

До потенційних абітурієнтів є низка вимог. Ось основні з них:

  • Абітурієнт має бути громадянином України
  • Кандидатом на підготовчу программу можуть бути учні 8-11 класів.
  • Вік абітурієнту – не старший 18 років.
  • Успішність у навчанні. Кандидат має бути відмінником і мати високий середній бал (high GPA), а також мати поглиблені знання одного або декількох профільних предметів на навчальному курсі.
  • Англійська мова. Вимагається впевнене вміння англійською мовою
  • Позакласна діяльність та хобі. Портфоліо абітурієнта також має містити приклади діяльності за межами академічних занять, де кандидат має вагомі досягнення. Потрібні рекомендації, які показують, що кандидат – талановита і здібна особа.
  • Прибуток у сімʼї. у програмі можуть приймати участь діти із сімей із загальним прибутком не більше $35 000 у рік.
  • Повернення в Україну. Після отримання освіти у США випускник має на 5 років повернутися додому в Україну. Щоб втілити на практиці набуті знання і посприяти відновленню України.

Для того, щоб скористатися програмою абітурієнт НЕ має бути зарахованим до українського вишу.

На наступний академічний рік заяви приймають з 24 січня до 30 квітня.

Додаткові умови – на сайті організації.

Як проходить відбір абітурієнтів?

Кандидати мають пройти три етапи конкурсу, за підсумками яких будуть відсіяні найбільш талановиті і здібні:

  • Письмова частина.  Це – автобіографічне есе, що має описувати ваші досягнення, ваші успіхи та невдачі, а також мати чітку мотивацію. Дуже важна стилістика – текст має бути написаний правильною і зв’язною англійською мовою. Разом із есе необхідно надати і додаткові документи, які попросить UGS.
  • Тести. На цьому етапі треба здати два онлайн-тести з математики і англійської мови. Структурно вони схожі на SAT i TOEFL. Ті 25% заявників, що отримають найкращі результати, будуть допущені до інтервʼю.
  • Інтервʼю. На цьому етапі абітурієнту пропонують пройти 2-3 співбесіди із членами відбіркової комісії UGS. Від заявника очікується розгорнута розповідь про свої плани на майбутнє і свого бачення суспільних процесів, звісно грамотною і звʼязною англійською мовою. Кандидат має продемонструвати свою здібність впевнено розповідати свої оцінки наявної політичної і соціально-економічної ситуації в Україні і світі.

UGS радить ознайомитись із можливими сценаріями співбесіди на сайті.

Якщо абітурієнт успішно пройшов інтервʼю, відбіркова коміссія UGS повідомить йому про подальші кроки, що необхідні для вступу і зарахування до того чи іншого навчального закладу у США. Окремо з абітурієнтом і членами його родини обговорюватимуть можливі логістичні питання, що стосуються переїзду та розселення.

У списку массачусетский навчальних закладів – 12 приватних шкіл і університетів, в які поступили 27 абітурієнтів, що були відібрані і зарекомендовані UGS:

Приватні школи Массачусетса

  1. Milton Academy – 1
  2. Philips Academy – 5
  3. St. Mark School – 2

Університети та коледжі Массачусетса

  1. Amherst College – 3
  2. Babson College – 1
  3. Brandies University – 1
  4. Harvard University – 3 
  5. MIT – 4
  6. Smith College – 3
  7. Tufts University – 1
  8. Wellesley College – 2
  9. Williams College – 2

З повним списком учбових закладів в інших штатах США можно ознайомитися на офіційному сайті проекту.

Думка гарвардського професора: кілька питань

Далі ми попросили прокоментувати діяльність UGS члена її консультативної ради, професора Сергія Конопльова, що пропрацював більш ніж чверть століття у школі державного управління ім. Джона Кеннеді Гарвардського університету у Массачусетсі, що готує майбутніх лідерів для різних країн світу.

Питання й відповіді

Що ви думаєте про ініціативу UGS? Чи дійсно це –  двері в майбутнє для обдарованих студентів з України, що планують будувати своє власне майбутнє разом із майбутнім країни?

Освіта – це найголовніше, що будь-яка країна може дати своїм дітям. У країни не може бути достойного майбутнього без освічених людей. В освіту треба вкладати сили та ресурси, і результати не завжди можна побачити одразу, моментально – це робота на перспективу. Тому я вважаю, що ініціатива UGS дуже важлива. Вона була важливою і раніше, проте в умовах війни вона набула особливої актуальності. Я сам отримував освіту в Україні, Росії та США і я радий, що кожній з цих країн я зміг принести користь завдяки отриманій освіті.

Серед сьогоднішніх старшокласників, що потрапляють на навчання через UGS, є, можливо, майбутні політичні лідери та ділові керівники. Чи можете ви позначити академічні орієнтири для мотивованої молоді у Гарварді – кому йти у Business School, а кому в Kennedy School?

У молоді є свої здібності й задатки. Наша справа – справа спеціалістів у сфері освіти – це допомогти молодим людям знайти себе: дуже часто трапляється, що людина в юному віці ще не розібралась із тим, що він, чи вона хоче. Україні, як й іншим країнам потрібні найрізноманітніші спеціалісти, головне, щоб вони були добре підготовлені професійно й мотивовані в контексті ідеї продуктивної праці задля своєї країни.

Про дороговизну навчання у Гарварді та інших елітних американських університетах складають легенди і розповідають страшні історії. Наскільки доступні гранти та інші форми матеріальної допомоги для талановитих молодих людей з України?

Хороша освіта всюди дорого коштує, не тільки в Америці. Але, звичайно, в америці воно коштує не просто дорого, а надзвичайно дорого – 50, 60 тисяч доларів у рік та більше.

З іншого боку, у Сполучених Штатах є широкі можливості знаходити гроші для оплати навчання. В даному випадку, якщо ми говоримо про UGS, то в першу чергу ця організація допомагає саме знаходити гроші для навчання в Америці талановитих молодих людей. Гроші ці є – в Америці достатньо фондів, ендаументів, комерційних підприємств і благодійних організацій, що підтримують здібних молодих людей. Тому дуже важливо, що є організації, подібні до UGS, які, так би мовити, допомагають “пристикувати гроші до таланту”. Хоч UGS займається старшокласниками, бажаючими пройти перший академічний ступінь освіти у США, але тут є можливості і для подальшого продовження вищої освіти, яку почали в Америці, або за її кордоном.

Чи могли б ви назвати когось з українських лідерів, хто навчався у HKS і з ким ви зустрілися за час Вашої академічної кар’єри у Гарварді?

Як приклад можу привести міністра фінансів України Сергія Марченко, який вчився на курсах при Гарвардському університеті, що були організовані спеціально для України. Він – видатний спеціаліст фінансової сфери, який сьогодні багато робить для своєї країни, що зараз переживає дуже складний період у своїй історії. Завершуючи, хочу ще раз підкреслити, що працівники сфери освіти і всі, хто, як UGS, допомагає молодим людям в отриманні освіти, працюють на майбутнє, на завтрашній день. А він, як я сподіваюсь, буде щасливим для України.

Ukraine Global Scholars (UGS) – некомерційна організація, що заснована у Массачусетсі у 2015 році, яка допомагає українським старшокласникам із сімей з невиликим прибутком отримати стипендії для вступу до найкращих світових шкіл-інтернатів і коледжів.

Donate now

Сподобалось? Підписуйтесь на наші новини у Facebook. У нашому дайджесті ми розповідаємо про найважливіше і найцікавіше, що відбувається у Бостоні, штат Массачусетс та у Сполучених штатах загалом.

Дізнатися більше про ендаументів і про те, як отримати соціальну допомогу для навчання у США.

  • Editor: Ilia Baranikas
  • Research and  Ukrainian Version: Serhii Zheleznikov

Аутентичный текст проекта WelcomeToMA © и “ILike.Boston”™. All Rights Reserved. Использование текстовых материалов без изменений онлайн в некоммерческих целях разрешается c упоминанием названия проекта «WelcometoMA»© (или ленты новостей “ILike.Boston”™) и активной ссылки на оригинал материала на сайте или на одной из соцсетей издания.