30 Mar 2022 News in English 4 min. to read

США приймуть більше 100 000 біженців. Канада вже їх приймає

24 березня 2022 року, президент Байден, під час свого візиту до Європи, заявив, що Америка готова прийняти 100 000 біженців, які постраждали від російського вторгнення в Україну. Одночасно з цим, голова Білого дому закликав Захід обʼєднатися перед лицем путінської агресії і оприлюднив нові санкції проти тих юридичних та фізичних осіб в Росії, що роблять можливою жахливу війну Путіна проти мирного населення України, проти свободи і демократії. Також Байден повідомив, що уряд США виділить $1 млрд. на допомогу європейським країнам, що взяли на себе місію допомоги українським біженцям.

Досі українські біженці прибували у США лише у невеликих кількостях, добираючись до Америки різними шляхами, зокрема і через Мексику. Поки що, притулок у США в пришвидшеному порядку отримали лише деякі з них. Як розʼяснила в інтервʼю CBS News Мередіт Оуен, директор гуманітарної організації Church World Service, що допомагає біженцям у США, “в останні роки американська програма розселення біженців була знекровлена, зведена до мінімуму, і тільки завдяки нинішній кризі у багатьох з них починають розплющуватись очі”. Пані Оуен має на увазі державних чиновників, що зараз терміново розширюють та зміцнюють цю программу в організаційно-фінансовому плані. Всі зусилля робляться задля того, щоб полегшити для біженців з України проходження бюрократичних процедур для вʼїзду у США та отримання притулку.

Кому першочергово надають статус біженця у США?

У першу чергу міграційна влада США планує оформляти притулок для тих біженців з України, в яких є родичі в Америці, а також представників т.з. “вразливих груп”, до яких належать політичні дисиденти, активісти і представники низки інших соціальних груп.

Прийом біженців до США буде реалізовано за кількома каналами, що існують у рамках американської імміграційної системи. Крім звичайного подання документів на статус біженця (коли ви знаходитесь не у США), або на отримання притулку (при перетині кордону або вже на території Сполучених Штатів), також є й опція “parole”  – вʼїзд в Америку з гуманітарної необхідності. Влада США вже надали “parole”  певній кількості українських дітей, яким необхідна медична допомога.

Разом з цим, 3 березня Україну додали до списку країн, громадяни яких можуть отримати “тимчасовий охороняємий статус” ( Temporary Protected Status –TPS ),  терміном на 18 місяців. Цим статусом можуть скористатися і особи без громадянства, що раніше проживали в Україні, які перебували в США ще до 1 березня 2022 року. Власники TPS можуть залишатися у США протягом 18 місяців, не боючись бути депортованими, та працювати в США.

Чи можуть зараз українці отримати статус біженця прибуваючи до США, або звернутися до найближчого посольства?

На даний момент, після заяви президента Джо Байдена, про прийом 100 000 біженців, Міністерство внутрішньої безпеки США розробляє протокол прийняття біженців до США з України, оприлюднення деталей очікується найближчим часом. По мірі надходження ми будемо оновлювати інформацію у стрічці новин та на нашій сторінці у Facebook про правила отримання статуса біженця громадянами України у США.

Посольства США у країнах Європейського союзу приймають заяви на різні типи віз у звичайному режимі.

Куди ще можуть звернутися українці, щоб отримати статус біженця? Канада вже відкрила программу!

Сусідня Канада вже анонсувала готовність приймати заяви від українських біженців.Программа CUAET розроблена для заявників – громадян України та членів їх сімей, які знаходяться за межами України. Вона передбачає терміновий дозвіл на в’їзд і тимчасове проживання у Канаді.

Обробка документів відбувається у найближчому консульстві Канади в Європі і займає від декількох днів до кількох тижнів в залежності від особистих обставин заявника та його місцезнаходження. Проходити інтерв’ю НЕ потрібно, за виключенням окремих випадків. Подробиці – у прес-релізі українською і російською мовами.


Також є низка інших можливостей для біженців – громадян України. Якщо ви чи ваші родичі – громадяни України із зони воєнного конфлікту, і ви плануєте звернутися за статусом біженця до США, то можете зареєструватися на безкоштовну консультацію, і наш співробітник розповість вам про деталі юридичного процесу і з’єднає вас із відповідним іміграційним спеціалистом.

У найближчий час ми будемо публікувати оновлення про надання статусу біженця громадянам України чи єднання з сім’ями, що проживають у США. Підписуйтесь на наші новини у Facebook. У нашому дайджесті ми розповідаємо про найважливіше і найцікавіше з того, що відбувається у Бостоні, штат Массачусетс та у США загалом.

Прочитайте эту новость на русском.

Аутентичный текст проекта WelcomeToMA © и “ILike.Boston”™. All Rights Reserved. Использование текстовых материалов без изменений онлайн в некоммерческих целях разрешается c упоминанием названия проекта «WelcometoMA»© (или ленты новостей “ILike.Boston”™) и активной ссылки на оригинал материала на сайте или на одной из соцсетей издания.