У вівторок президент Джо Байден анонсував план прийому громадян України, що рятуються від війни, до США. Про намір надати прихисток 100 000 українських біженців, президент заявив майже місяць назад.
Вранці у вівторок, анонсуючи програму, Байден сказав, що вона буде “швидкою” та “організованою”.
“Нова гуманітарна программа буде доповнювати низку легальних шляхів, що вже доступні для українців… Вона забезпечить надійний канал для легальної міграції з Європи до Сполучених Штатів для українців, що мають спонсора у США.”
Новий план, під назвою “Uniting for Ukraine”, вимагає від українців наявність спонсора у США, який “зможе довести свою спроможність їх підтримувати”, сказав представник адміністрації журналістам.
У своєму прес-релізі Департамент Національної Безпеки назвав її “впорядкованим процессом забезпечення українських громадян, що постраждали від неспровокованої російської воєнної агресії, можливостями прибути до Сполучених Штатів, що виконує зобов’язання президента Байдена про запрошення 100 000 українців та інших, хто біжить від війни, що розв’язала Росія”
Як повідомляють представники адміністрації, онлайн портал буде відкрито 25 квітня, що дозволить спонсорам залишати свої заявки, в якості частини процесу фінансового забезпечення українців. Зауважимо, що ці спонсори не мають на меті ніяк використовувати українців.
Ці заяви будуть розглядатися Службою США по Громадянству і Міграції, і, якщо спонсора підтвердять, він перейде до подальших кроків.
До сьогоднішнього дня тисячі українців нелегально перетинали кордон з Мексикою, сподіваючись запросити притулок, як тільки вони торкнуться американської землі. Без легальних опцій, перетин кордону таким чином – єдиний реальний шлях для українських біженців, що шукають безпечного місця для життя у США.
Тепер деякі українці можуть абсолютно легально потрапити до Сполучених Штатів, наприклад, літаком, оминаючи небезпечні пригоди на північному мексиканському кордоні.
Адміністрація Байдена заявляє, що більшість українців бажає знайти притулок у Європі, щоб мати змогу швидко повернутися додому, як тільки це можна буде зробити безпечно, а отже США не треба впроваджувати той самий рівень підтримки біженців, як це зроблено, наприклад, у Польщі.
Захисники прав біженців закликали адміністрацію Байдена впровадити легальні шляхи прибуття до США, і перманентно надавати кожному, хто це зробив належний юридичний статус. Вони стверджували, що гуманітарний захист, який було гарантовано біженцям з Афганістану восени, не надав їм належним чином гарантіq безпеки і захисту праці.
Please read this in English.