30 Mar 2022 News in English 5 min. to read

Ukraine Take Shelter – сайт, що зроблений “на колінці” двома студентами з Массачусетса

Два тінейджери, Марко Бурстайн та Аві Шифман, першокурсники з Гарвардського університету у Кембріджі, штат Массачусетс, створили сайт для українських біженців, що допомагає їм знайти житло в Європі та усьому світі.

Як виникла ідея?

Повернувшись із маніфестації протесту проти вторгнення Росії в Україну, 19-річний студент Гарварду Аві Шифман довго не міг заснути. Його не залишала у спокої думка, що він хоче як-небудь допомогти людям з України.

Два роки тому Аві створив сайт, що допомагає відстежувати розповсюдження коронавірусу у всьому світі. За свою розробку 17-річний студент отримав відзнаку від провідного врача-інфекціоніста Ентоні Фаучі.

Ідея допомоги українцям виникла ввечері після протесту: Аві Вирішив створити спеціальний портал, аналог Airbnb, що допоміг би українським біженцям знайти житло під час війни.

З розробкою допоміг однокурсник з Гарвардського університету Марко Бурстайн, 18 років, а перекладом на українську, російську, польську, чеську і румунську займались волонтери з Twitter.

“Коли Аві запропонував мені зробити дещо для людей в Україні, я відчув, що ми дійсно можемо змінити чиєсь життя”, – говорить Марко Бурстайн.

Після трьох днів розробки студенти запустили сайт на 12 мовах Ukraine Take Shelter. Він допомагає українським біженцям, що рятуються від війни, знайти людей з вільними кімнатами, курортними квартирами, що не експлуатуються, та місцями у шкільних гуртожитках.

Якщо у когось є вільний диван, він може підтримати біженця, – каже Шифман. – А якщо у когось є вільний дім, він може залишити його на сайті і підтримати цілу сім’ю”. Ми зробили швидку й урізану версію Airbnb”.

За перший тиждень більш ніж 4000 власників житла у всьому світі, зокрема із США, запропонували розмістити у себе українців через сайт Ukraine Take Shelter, сказав Шифман. Кількість бажаючих допомогти, за його словами, зростає з кожним днем. Хоч більшість користувачів сайту живуть у сусідніх з Україною державах, пропозиції надходять навіть з Ізраїлю та Канади, кажуть хлопці. У деяких випадках власники навіть пропонують купити авіабілети, щоб допомогти біженцям дістатися пункту призначення.

Зазвичай сайти для пошуку житла для біженців створює уряд, але, на думку студентів, ці сайти “занадто складні і використовують незрозумілий жаргон”.”Ви кидаєте листа у чорний ящик і просто сподіваєтесь, що його хто-небудь прочитає і допоможе вам”,- описує роботу таких сайтів Аві Шифман.

“Для того, хто тікає від вибухів та пострілів і знаходиться у стресовому стані, потрібно щось простіше і зручніше у використанні”, – додає він.

Як працює сайт?

На сайті Ukraine Take Shelter біженцям потрібно ввести своє місцезнаходження і обрати одну з десятків пропозицій житла у сусідніх країнах. Користувачі також можуть вказати кількість людей, що потребують притулку, чи є в них домашні тварини, або члени сім’ї з особливими потребами.

Наприклад, одна з пропозицій на сайті – це диван в однокімнатній квартирі у Литві, а інша – отель з десятком спален у Румунії.

У когось немає кімнат для людей, проте він може допомогти з притулком для тварин. “Ми пропонуємо тимчасовий прихисток для однієї собаки, – написав один мешканець Латвії, – Ми проживаємо у багатоквартирному будинку, але поряд є багато зелених насаджень і парків для собак. Ваша собака буде забезпечена їжею, доглядом, спальним місцем і довгими прогулянками!”.

Як і на Airbnb, сайт не вказує точні адреси власників, чи біженців задля гарантії їх безпеки.

“Нам дуже пощастило, що ми навчаємось у Гарварді, маємо люблячі сім’ї та живемо у безпечному оточенні, – говорить Марко. – Тепер ми розуміємо, що настала наша черга давати щось іншим.”

Зараз студенти хочуть знайти партнерів серед організацій, що допомагають українцям під час війни. “Біженців з України більше трьох мільйонів, і ситуація лише погіршується, – говорить Аві Шифман. – всі вони заслуговують безпечного місця, щоб жити”.

Notabene

Гарвардський університет (Harvard University) – один з найпопулярніших університетів світу, найстарший ВНЗ США. Знаходиться у Кембріджі, що входить до складу Бостонської метрополії. У місті також розташований інший всесвітньовідомий ВНЗ світу – MIT (Массачусетський технологічний інститут); разом ці університети складають “массачусетський дуумвірат”. Окрім того, у штаті знаходяться більше 100 університетів та коледжів з високим рейтингом, що утворюють унікальний конгломерат вищої освіти, рівному якому немає ні у Новому, ні у Старому світі. Подробиці читайте у розділі Alma Mater нашого дайджесту.”

Please read this in English.

Прочитайте эту новость на русском.

Сподобалось? Підписуйтесь на наш дайджест – у ньому ми розповідаємо російською мовою про те, що відбувається у Бостоні та Массачусетсі. Поставте лайк нашому проекту – www.ilike.boston, підписуйтесь на наші новини і дзвоніть, якщо збираєтесь у Бостон, Нью-Йорк або у подорож по Америці.

Аутентичный текст проекта WelcomeToMA © и “ILike.Boston”™. All Rights Reserved. Использование текстовых материалов без изменений онлайн в некоммерческих целях разрешается c упоминанием названия проекта «WelcometoMA»© (или ленты новостей “ILike.Boston”™) и активной ссылки на оригинал материала на сайте или на одной из соцсетей издания.